روایت خواندنی شیخ صدوق از اعجاز امام رضا

مرحوم شیخ صدوق نقل می کند که شخصی به نام عبدالله ابیوردی که قبلا حاکم مرو بوده است گوید سالی در طوس به زیارت مرقد مطهر حضرت رضا (ع) رفتم داخل حرم بالای سر مبارک امام رضا (ع) مرد بلندبالای ترک زبانی را دیدم که متوسل به امام هشتم (ع) شده بود و اشک می ریخت و چنین دعا می کرد:

پروردگارا! اگر فرزندم زنده است او را به من برگردان و اگر مرده است خبر مگر و محل دفنش را به من برسان. من پیش رفتم و ازا و پرسیدم که شما را چه شده است و چرا اینقدر گریه و بی تابی می کنید؟ گفت: من فرزند پسری داشتم که در جنگ اسحاق آباد گم شد و سال ها است که ازا و اطلاعی ندارم مادرش از فراق این فرزند شبانه روز گریه می کند و چون شنیده ام که در این مکان مقدس دعا مستجاب است به این مکان امده ام دعا کنم تا با عنایت خداوند فرزندم را پیدا کنم.

من به حال او رقت کردم دستش را گرفتم از حرم بیرون بردم که او را به خانه ببرم و از او پذیرایی کنم و او را دلداری بدهم چون از حرم امام مهربان (ع) بیرون آمدیم به جوانی زیبا و بلندقامت که تازه پشت لبش مو دراورده بود برخوردیم آن مرد چون آن جوان را دید او را در آغوش گرفت و شروع کرد به بوسیدن و گریه کردن این پدر و پسر بعد از سال ها جدایی از برکت امام رضا (ع) به یکدیگر رسیدند.

آن مرد گوید من از جوان پرسیدم چگونه شد که به این شهر آمدی گفت بعد از جنگ اسحاق آباد من به طبرستان (مازندران کنونی) افتادم مردی خیرخواه مرا به خانه خود برد و از من نگهداری کرد چون به سن بلوغ رسیدم با اجازه او به سراغ پدر و مادرم آمدم و چون هیچ گونه اطلاعی از آنان نداشتم با کاروانی به مشهد امام رضا (ع) آمدم تا از امام رضا (ع) بخواهم که مرا به پدر و مادرم برساند.

بعد آن مرد ترک زبان پدر این جوان گفت صاحب این مرقد شریف دارای معجزات و کراماتی است که ایمان و یقین مرا کامل نموده است و من بر خود واجب کرده ام تا زنده هستم از مجاورت این امام بزرگوار و مهربان جدا نشوم.

 

پی نوشت ها:

عیون اخبارالرضا (ع)، ج 2

گوهر هدایت

( آرشیو )

اخبار هیئت

صفحه نخست | مراسم ها | تماس با ما | درباره هیئت

پرکلر اتیلن,طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,وب سایت ارزان,طراحی اپلیکیشن,قیمت طراحی سایت حرفه ای,ماژول ساعت جوملا 3,طراحی سایت در 24 ساعت,طراحی وب سایت حرفه ای,ماژول تاریخ شمسی,طراحی سایت شخصی,طراحی سایت مداحی,تبلیغات گوگل,طراحی سایت 24 ساعته,طراحی سایت خبری,آموزش طراحی وب سایت,طراحی سایت ارزان,طراحی اپلیکیشن موبایل,طراحی سایت فروشگاهی,طراحی سایت صنعتی,طراحی سایت حرفه ای,آموزش طراحی وب سایت با جوملا,گوگل ادوردز,طراحی کاتالوگ حرفه ای,بشکه پرکلرواتیلن,ساعت برای جوملا,طراحی سایت رایگان,ماژول تاریخ شمسی جوملا 3,طراحی کاتالوگ,طراحی سایت خبرگزاری,نمونه طراحی کاتالوگ,پرکلرواتیلن,تبلیغ گوگل,قیمت تبلیغات گوگل,طراحی سایت فوری,تبلیغات در صفحه اول گوگل,ماژول تاریخ جوملا,ماژول تاریخ عربی,ماژول تاریخ ایرانی,طراحی سایت املاک,طراحی لوگو,آموزش جوملا,قیمت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,طراحی سايت با جوملا,آموزش طراحی سایت,قیمت طراحی کاتالوگ,سایت آماده,قیمت طراحی سایت,ساعت متحرک جوملا,تبلیغات گوگل,ماژول ساعت برای جوملا,xvhpd shdj,سایت های آماده,طراحی سایت مذهبی,قیمت طراحی وب سایت,طراحی کاتالوگ تبلیغاتی,طراحی کارت ویزیت,تبلیغات در گوگل,طراحی اپلیکیشن اندروید,تبلیغات در سایت گوگل,پرکلراتیلن,طراحی سایت ارزان,طراحی سايت با جوملا,ماژول تاریخ انگلیسی,طراحی سایت حرفه ای,