روایت خواندنی شیخ صدوق از اعجاز امام رضا

مرحوم شیخ صدوق نقل می کند که شخصی به نام عبدالله ابیوردی که قبلا حاکم مرو بوده است گوید سالی در طوس به زیارت مرقد مطهر حضرت رضا (ع) رفتم داخل حرم بالای سر مبارک امام رضا (ع) مرد بلندبالای ترک زبانی را دیدم که متوسل به امام هشتم (ع) شده بود و اشک می ریخت و چنین دعا می کرد:

پروردگارا! اگر فرزندم زنده است او را به من برگردان و اگر مرده است خبر مگر و محل دفنش را به من برسان. من پیش رفتم و ازا و پرسیدم که شما را چه شده است و چرا اینقدر گریه و بی تابی می کنید؟ گفت: من فرزند پسری داشتم که در جنگ اسحاق آباد گم شد و سال ها است که ازا و اطلاعی ندارم مادرش از فراق این فرزند شبانه روز گریه می کند و چون شنیده ام که در این مکان مقدس دعا مستجاب است به این مکان امده ام دعا کنم تا با عنایت خداوند فرزندم را پیدا کنم.

من به حال او رقت کردم دستش را گرفتم از حرم بیرون بردم که او را به خانه ببرم و از او پذیرایی کنم و او را دلداری بدهم چون از حرم امام مهربان (ع) بیرون آمدیم به جوانی زیبا و بلندقامت که تازه پشت لبش مو دراورده بود برخوردیم آن مرد چون آن جوان را دید او را در آغوش گرفت و شروع کرد به بوسیدن و گریه کردن این پدر و پسر بعد از سال ها جدایی از برکت امام رضا (ع) به یکدیگر رسیدند.

آن مرد گوید من از جوان پرسیدم چگونه شد که به این شهر آمدی گفت بعد از جنگ اسحاق آباد من به طبرستان (مازندران کنونی) افتادم مردی خیرخواه مرا به خانه خود برد و از من نگهداری کرد چون به سن بلوغ رسیدم با اجازه او به سراغ پدر و مادرم آمدم و چون هیچ گونه اطلاعی از آنان نداشتم با کاروانی به مشهد امام رضا (ع) آمدم تا از امام رضا (ع) بخواهم که مرا به پدر و مادرم برساند.

بعد آن مرد ترک زبان پدر این جوان گفت صاحب این مرقد شریف دارای معجزات و کراماتی است که ایمان و یقین مرا کامل نموده است و من بر خود واجب کرده ام تا زنده هستم از مجاورت این امام بزرگوار و مهربان جدا نشوم.

 

پی نوشت ها:

عیون اخبارالرضا (ع)، ج 2

گوهر هدایت

پربازدید ترین ها

( آرشیو )

اخبار هیئت

صفحه نخست | مراسم ها | تماس با ما | درباره هیئت

طراحی سایت فوری,ساعت متحرک جوملا,ماژول ساعت جوملا 3,طراحی سایت حرفه ای,پرکلراتیلن,قیمت طراحی سایت,قیمت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,پرکلرواتیلن,آموزش جوملا,طراحی سایت ارزان,طراحی سایت رایگان,قیمت طراحی کاتالوگ,طراحی سایت صنعتی,طراحی سایت مذهبی,ماژول تاریخ جوملا,پرکلر اتیلن,ساعت برای جوملا,طراحی سايت با جوملا,طراحی سايت با جوملا,طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,طراحی سایت مداحی,تبلیغات در صفحه اول گوگل,قیمت طراحی سایت حرفه ای,قیمت تبلیغات گوگل,تبلیغات در گوگل,آموزش طراحی وب سایت با جوملا,سایت های آماده,ماژول تاریخ شمسی جوملا 3,تبلیغات در سایت گوگل,وب سایت ارزان,طراحی اپلیکیشن موبایل,طراحی کاتالوگ,قیمت طراحی وب سایت,ماژول تاریخ ایرانی,xvhpd shdj,طراحی سایت شخصی,طراحی سایت حرفه ای,طراحی کاتالوگ تبلیغاتی,طراحی کاتالوگ حرفه ای,ماژول ساعت برای جوملا,ماژول تاریخ انگلیسی,طراحی سایت 24 ساعته,طراحی سایت فروشگاهی,گوگل ادوردز,تبلیغات گوگل,طراحی کارت ویزیت,ماژول تاریخ عربی,طراحی وب سایت حرفه ای,تبلیغ گوگل,نمونه طراحی کاتالوگ,تبلیغات گوگل,طراحی سایت در 24 ساعت,طراحی سایت ارزان,بشکه پرکلرواتیلن,ماژول تاریخ شمسی,آموزش طراحی وب سایت,آموزش طراحی سایت,طراحی سایت خبرگزاری,طراحی اپلیکیشن اندروید,سایت آماده,طراحی سایت خبری,طراحی اپلیکیشن,طراحی لوگو,طراحی سایت املاک,