اهمیت زیارت عاشورا از زبان آیت الله بهجت

از حضرت آیت الله العظمی بهجت  پرسیدند: داستان ها و قضایایی از کسانی که پیوسته زیارت عاشورا می خواندند و به این صورت، متوسل می شدند، گردآوری و چاپ شده است. نظر حضرت عالی در این باره چیست؟

ایشان پاسخ داده اند که: متن زیارت عاشورا، بر عظمت آن گواه است؛ خصوصا با ملاحظه آنچه در سند زیارت رسیده است که حضرت صادق(علیه السلام) به صفوان می فرماید: این زیارت و دعا را بخوان و بر آن مواظبت کن. به درستی که من چند چیز را بر خواننده آن تضمین می کنم: 1- زیارتش قبول شود.2- سعی و کوشش وی مشکور باشد 3- حاجات او هر چه باشد، برآورده شود و ناامید از درگاه خدا برنگردد.

ای صفوان! این زیارت را با این ضمان، از پدرم یافتم و پدرم از پدرش… تا امیرالمۆمنین (علیه السلام) و حضرت امیر نیز از رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) و رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) از جبرئیل و او هم از خدای متعال نقل می کند و هر کدام این زیارت را با این ضمان، تضمین کرده اند و خداوند به ذات اقدس خود قسم یاد نموده که: «هر کس این زیارت و دعا را بخواند، دعا و زیارت وی را بپذیرم و خواسته اش هرچه باشد، برآورده سازم».

و از سند او استفاده می شود که زیارت عاشورا از احادیث قدسی است و همین مطالب، سبب شده است که علمای بزرگ ما و استادان ما – با آن همه مشغولیت های علمی و مراجعاتی که داشتند – به خواندن آن مقید بودند تا جایی که استاد ما، مرحوم حاج شیخ محمد حسین اصفهانی، از خداوند خواسته بودند که در آخر عمرشان، زیارت عاشورا را بخوانند و سپس قبض ‍ روح شوند و دعایشان هم مستجاب شد و پس از پایان این زیارت، درگذشتند.


پی نوشت :


1 محرم هم نزدیک است ، فکر می کنم کار پسندیده ای باشه اگر از حالا تا شروع دهه قرائت زیارت عاشورا رو داشته باشیم

پربازدید ترین ها

( آرشیو )

اخبار هیئت

صفحه نخست | مراسم ها | تماس با ما | درباره هیئت

طراحی سايت با جوملا,طراحی سایت مداحی,تبلیغات در گوگل,قیمت طراحی وب سایت,آموزش طراحی سایت,طراحی کاتالوگ حرفه ای,ساعت برای جوملا,ماژول تاریخ ایرانی,طراحی اپلیکیشن اندروید,طراحی سایت حرفه ای,قیمت طراحی سایت حرفه ای,گوگل ادوردز,طراحی اپلیکیشن موبایل,طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,وب سایت ارزان,طراحی سایت 24 ساعته,ماژول تاریخ شمسی جوملا 3,پرکلرواتیلن,ماژول تاریخ انگلیسی,تبلیغات در سایت گوگل,طراحی سایت صنعتی,طراحی کاتالوگ,سایت های آماده,پرکلراتیلن,آموزش طراحی وب سایت,طراحی سایت رایگان,ماژول ساعت جوملا 3,طراحی وب سایت حرفه ای,طراحی لوگو,بشکه پرکلرواتیلن,ماژول تاریخ جوملا,طراحی سایت حرفه ای,طراحی سایت املاک,تبلیغات گوگل,طراحی کارت ویزیت,ساعت متحرک جوملا,طراحی سایت فروشگاهی,طراحی سایت خبرگزاری,طراحی سایت ارزان,تبلیغات در صفحه اول گوگل,قیمت طراحی کاتالوگ,طراحی سایت مذهبی,طراحی سايت با جوملا,آموزش جوملا,xvhpd shdj,نمونه طراحی کاتالوگ,سایت آماده,ماژول تاریخ عربی,ماژول تاریخ شمسی,طراحی سایت ارزان,پرکلر اتیلن,طراحی سایت شخصی,طراحی کاتالوگ تبلیغاتی,ماژول ساعت برای جوملا,طراحی سایت در 24 ساعت,تبلیغات گوگل,طراحی سایت خبری,تبلیغ گوگل,قیمت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,طراحی سایت فوری,قیمت طراحی سایت,آموزش طراحی وب سایت با جوملا,قیمت تبلیغات گوگل,طراحی اپلیکیشن,