اهمیت زیارت عاشورا از زبان آیت الله بهجت

از حضرت آیت الله العظمی بهجت  پرسیدند: داستان ها و قضایایی از کسانی که پیوسته زیارت عاشورا می خواندند و به این صورت، متوسل می شدند، گردآوری و چاپ شده است. نظر حضرت عالی در این باره چیست؟

ایشان پاسخ داده اند که: متن زیارت عاشورا، بر عظمت آن گواه است؛ خصوصا با ملاحظه آنچه در سند زیارت رسیده است که حضرت صادق(علیه السلام) به صفوان می فرماید: این زیارت و دعا را بخوان و بر آن مواظبت کن. به درستی که من چند چیز را بر خواننده آن تضمین می کنم: 1- زیارتش قبول شود.2- سعی و کوشش وی مشکور باشد 3- حاجات او هر چه باشد، برآورده شود و ناامید از درگاه خدا برنگردد.

ای صفوان! این زیارت را با این ضمان، از پدرم یافتم و پدرم از پدرش… تا امیرالمۆمنین (علیه السلام) و حضرت امیر نیز از رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) و رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) از جبرئیل و او هم از خدای متعال نقل می کند و هر کدام این زیارت را با این ضمان، تضمین کرده اند و خداوند به ذات اقدس خود قسم یاد نموده که: «هر کس این زیارت و دعا را بخواند، دعا و زیارت وی را بپذیرم و خواسته اش هرچه باشد، برآورده سازم».

و از سند او استفاده می شود که زیارت عاشورا از احادیث قدسی است و همین مطالب، سبب شده است که علمای بزرگ ما و استادان ما – با آن همه مشغولیت های علمی و مراجعاتی که داشتند – به خواندن آن مقید بودند تا جایی که استاد ما، مرحوم حاج شیخ محمد حسین اصفهانی، از خداوند خواسته بودند که در آخر عمرشان، زیارت عاشورا را بخوانند و سپس قبض ‍ روح شوند و دعایشان هم مستجاب شد و پس از پایان این زیارت، درگذشتند.


پی نوشت :


1 محرم هم نزدیک است ، فکر می کنم کار پسندیده ای باشه اگر از حالا تا شروع دهه قرائت زیارت عاشورا رو داشته باشیم

( آرشیو )

اخبار هیئت

صفحه نخست | مراسم ها | تماس با ما | درباره هیئت

ساعت متحرک جوملا,طراحی سایت صنعتی,طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,طراحی سایت حرفه ای,ماژول تاریخ عربی,پرکلر اتیلن,ماژول ساعت جوملا 3,طراحی سایت املاک,سایت های آماده,گوگل ادوردز,تبلیغات در سایت گوگل,طراحی سایت 24 ساعته,قیمت تبلیغات گوگل,قیمت طراحی کاتالوگ,طراحی سایت رایگان,طراحی سایت ارزان,تبلیغ گوگل,طراحی سایت در 24 ساعت,پرکلرواتیلن,قیمت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,تبلیغات در صفحه اول گوگل,طراحی کارت ویزیت,طراحی سایت شخصی,طراحی سايت با جوملا,قیمت طراحی سایت,طراحی سایت مداحی,طراحی سایت حرفه ای,بشکه پرکلرواتیلن,پرکلراتیلن,طراحی کاتالوگ,طراحی اپلیکیشن,سایت آماده,ماژول تاریخ انگلیسی,ماژول ساعت برای جوملا,طراحی سایت خبرگزاری,آموزش جوملا,نمونه طراحی کاتالوگ,تبلیغات گوگل,وب سایت ارزان,قیمت طراحی وب سایت,طراحی سایت ارزان,ماژول تاریخ شمسی جوملا 3,تبلیغات در گوگل,طراحی وب سایت حرفه ای,قیمت طراحی سایت حرفه ای,تبلیغات گوگل,طراحی اپلیکیشن موبایل,آموزش طراحی وب سایت با جوملا,ماژول تاریخ جوملا,طراحی کاتالوگ تبلیغاتی,آموزش طراحی سایت,ساعت برای جوملا,طراحی اپلیکیشن اندروید,طراحی سایت فروشگاهی,طراحی سایت مذهبی,xvhpd shdj,آموزش طراحی وب سایت,ماژول تاریخ ایرانی,طراحی لوگو,ماژول تاریخ شمسی,طراحی سایت خبری,طراحی سايت با جوملا,طراحی سایت فوری,طراحی کاتالوگ حرفه ای,