اهمیت زیارت عاشورا از زبان آیت الله بهجت

از حضرت آیت الله العظمی بهجت  پرسیدند: داستان ها و قضایایی از کسانی که پیوسته زیارت عاشورا می خواندند و به این صورت، متوسل می شدند، گردآوری و چاپ شده است. نظر حضرت عالی در این باره چیست؟

ایشان پاسخ داده اند که: متن زیارت عاشورا، بر عظمت آن گواه است؛ خصوصا با ملاحظه آنچه در سند زیارت رسیده است که حضرت صادق(علیه السلام) به صفوان می فرماید: این زیارت و دعا را بخوان و بر آن مواظبت کن. به درستی که من چند چیز را بر خواننده آن تضمین می کنم: 1- زیارتش قبول شود.2- سعی و کوشش وی مشکور باشد 3- حاجات او هر چه باشد، برآورده شود و ناامید از درگاه خدا برنگردد.

ای صفوان! این زیارت را با این ضمان، از پدرم یافتم و پدرم از پدرش… تا امیرالمۆمنین (علیه السلام) و حضرت امیر نیز از رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) و رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) از جبرئیل و او هم از خدای متعال نقل می کند و هر کدام این زیارت را با این ضمان، تضمین کرده اند و خداوند به ذات اقدس خود قسم یاد نموده که: «هر کس این زیارت و دعا را بخواند، دعا و زیارت وی را بپذیرم و خواسته اش هرچه باشد، برآورده سازم».

و از سند او استفاده می شود که زیارت عاشورا از احادیث قدسی است و همین مطالب، سبب شده است که علمای بزرگ ما و استادان ما – با آن همه مشغولیت های علمی و مراجعاتی که داشتند – به خواندن آن مقید بودند تا جایی که استاد ما، مرحوم حاج شیخ محمد حسین اصفهانی، از خداوند خواسته بودند که در آخر عمرشان، زیارت عاشورا را بخوانند و سپس قبض ‍ روح شوند و دعایشان هم مستجاب شد و پس از پایان این زیارت، درگذشتند.


پی نوشت :


1 محرم هم نزدیک است ، فکر می کنم کار پسندیده ای باشه اگر از حالا تا شروع دهه قرائت زیارت عاشورا رو داشته باشیم

پربازدید ترین ها

( آرشیو )

اخبار هیئت

صفحه نخست | مراسم ها | تماس با ما | درباره هیئت

طراحی سایت رایگان,آموزش طراحی وب سایت با جوملا,طراحی سایت خبری,طراحی سایت حرفه ای,تبلیغات در صفحه اول گوگل,ساعت برای جوملا,طراحی اپلیکیشن موبایل,ماژول تاریخ انگلیسی,تبلیغات در گوگل,طراحی سایت در 24 ساعت,طراحی کاتالوگ تبلیغاتی,طراحی سایت حرفه ای,قیمت طراحی وب سایت,قیمت طراحی سایت,طراحی کاتالوگ حرفه ای,طراحی سایت املاک,طراحی سایت مداحی,سایت آماده,سایت های آماده,طراحی کاتالوگ,نمونه طراحی کاتالوگ,قیمت طراحی کاتالوگ,ماژول تاریخ ایرانی,ماژول تاریخ شمسی جوملا 3,ماژول تاریخ جوملا,طراحی سایت ارزان,ماژول ساعت برای جوملا,پرکلرواتیلن,طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,xvhpd shdj,آموزش طراحی وب سایت,طراحی سایت مذهبی,پرکلر اتیلن,قیمت طراحی سایت حرفه ای,طراحی وب سایت حرفه ای,طراحی لوگو,آموزش طراحی سایت,طراحی سایت خبرگزاری,آموزش جوملا,طراحی سایت فوری,قیمت تبلیغات گوگل,تبلیغات گوگل,ماژول تاریخ عربی,بشکه پرکلرواتیلن,ماژول ساعت جوملا 3,طراحی سایت 24 ساعته,طراحی سایت صنعتی,طراحی اپلیکیشن,طراحی سايت با جوملا,طراحی سایت شخصی,گوگل ادوردز,وب سایت ارزان,طراحی اپلیکیشن اندروید,ماژول تاریخ شمسی,طراحی سایت فروشگاهی,طراحی سایت ارزان,تبلیغات در سایت گوگل,تبلیغات گوگل,ساعت متحرک جوملا,تبلیغ گوگل,طراحی سايت با جوملا,پرکلراتیلن,طراحی کارت ویزیت,قیمت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,