هرساعت ازشبانه روزمتعلق به کدام أئمه است؟

ساعات آخر شب، یک ساعت قبل از طلوع فجر توسّل به حضرت زهرا(علیها السلام): به جهت رحمت و مغفرت .

2- از طلوع فجر تا طلوع آفتاب، ساعت توسّل به جناب امیرالمؤمنین علی(علیه السلام): برای رفع ظلم، انتقام و دفع مکر.

3- از طلوع آفتاب ساعت توسّل به امام حسن(علیه السلام): برای رفع ظلم، انتقام و دفع مکر.

4- از ساعت سوّم، از تابش شعاع خورشید تا بلند شدن روز، مختص به امام حسین(علیه السلام): به جهت رحمت و مغفرت الهی.

5- ساعت بعدی، از بلند شدن روز است تا زوال آفتاب ، توسّل به امام سجّاد (علیه السلام) : ایمنی یافتن از شرّ سلطان جائر و شیطان و معزز بودن در نظر سلطان .

6- از اوّل زوال تا هشت رکعت نماز نافله ظهر ، توسّل به امام باقر (علیه السلام) : به جهت توفیق کسب علم و معرفت

7- از چهار رکعت مانده به نماز ظهر تا وقت نماز ظهر ، زمان توسّل به امام صادق ( علیه السلام ) : به جهت توفیق یافتن بر وظایف و عبادات و اداء سُنن و ترک محرّمات .

8- از ساعت هفتم و بعد از فارغ شدن از نماز ظهر تاچهار رکعت از نافله عصر ، زمان توسّل به امام موسی بن جعفر ( علیه السلام ) : برای شفای امراض وبیماری و دفع امراض باطنی و ظاهری .

9- ساعت هشتم از چهار رکعت نافله عصر است تا فراغ از نافله عصر ، توسّل به امام رضا ( علیه السلام ) : برای سلامتی در سفر - چه دریا و چه خشکی - و رسیدن به وطن و خلاصی از غم و اندوه و غربت.

10-از ساعت نهم بعد از فراغ از نماز عصر تا انقضای سه ربع ، زمان توسّل به امام جواد ( علیه السلام ) : برای یافتن گنج ، قناعت و رسیدن به نعمت های پی در پی و توانگری و بخشش .

11-ساعت دهم ، از ابتدای ربع آخر روز است تا یک ساعت به زردی آفتاب که زمان توسّل به امام علی النقی ( علیه السلام ) است : از برای استعانت بر اداء حقوق اخوات از مؤمنین و مؤمنات و رد مظالم .

12- قبل از زردی آفتاب زمان توسّل به امام حسن عسگری (علیه السلام) : از برای درست شدن کارهای دینی و دنیوی و غلط نشدن آن و مسرور بودن در همه اوقات.

13- از زردی آفتاب تا غروب زمان توسّل به امام عصر (عجل الله تعالی فرجه شریف) : به جهت پیروزی یافتن و ظفر بر اعداء در جنگ و ... و اداء قرض و روی نمودن فتوحات .

پی نوشت:

(منابع:منتهی الآمال-جلاء العیون-جنات الخلود)

( آرشیو )

اخبار هیئت

صفحه نخست | مراسم ها | تماس با ما | درباره هیئت

پرکلر اتیلن,قیمت طراحی کاتالوگ,قیمت طراحی وب سایت,طراحی سایت فوری,طراحی سایت مذهبی,ماژول تاریخ جوملا,طراحی اپلیکیشن,پرکلراتیلن,طراحی سایت ارزان,طراحی سايت با جوملا,طراحی سایت ارزان,طراحی سایت 24 ساعته,طراحی کاتالوگ حرفه ای,نمونه طراحی کاتالوگ,آموزش طراحی وب سایت,تبلیغات در گوگل,وب سایت ارزان,طراحی سایت حرفه ای,ماژول ساعت جوملا 3,ماژول تاریخ عربی,طراحی سایت مداحی,طراحی سایت رایگان,تبلیغ گوگل,قیمت تبلیغات گوگل,طراحی سایت شخصی,طراحی سایت خبرگزاری,طراحی وب سایت حرفه ای,آموزش طراحی سایت,ساعت برای جوملا,ماژول تاریخ انگلیسی,ماژول تاریخ ایرانی,بشکه پرکلرواتیلن,طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,طراحی کاتالوگ تبلیغاتی,ماژول ساعت برای جوملا,پرکلرواتیلن,طراحی کارت ویزیت,سایت آماده,آموزش طراحی وب سایت با جوملا,طراحی سایت در 24 ساعت,آموزش جوملا,قیمت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,طراحی اپلیکیشن اندروید,ماژول تاریخ شمسی جوملا 3,تبلیغات در صفحه اول گوگل,قیمت طراحی سایت,طراحی سایت حرفه ای,ماژول تاریخ شمسی,تبلیغات در سایت گوگل,تبلیغات گوگل,طراحی لوگو,طراحی اپلیکیشن موبایل,طراحی کاتالوگ,سایت های آماده,گوگل ادوردز,طراحی سایت صنعتی,طراحی سایت فروشگاهی,طراحی سایت املاک,قیمت طراحی سایت حرفه ای,تبلیغات گوگل,طراحی سايت با جوملا,طراحی سایت خبری,ساعت متحرک جوملا,xvhpd shdj,