هرساعت ازشبانه روزمتعلق به کدام أئمه است؟

ساعات آخر شب، یک ساعت قبل از طلوع فجر توسّل به حضرت زهرا(علیها السلام): به جهت رحمت و مغفرت .

2- از طلوع فجر تا طلوع آفتاب، ساعت توسّل به جناب امیرالمؤمنین علی(علیه السلام): برای رفع ظلم، انتقام و دفع مکر.

3- از طلوع آفتاب ساعت توسّل به امام حسن(علیه السلام): برای رفع ظلم، انتقام و دفع مکر.

4- از ساعت سوّم، از تابش شعاع خورشید تا بلند شدن روز، مختص به امام حسین(علیه السلام): به جهت رحمت و مغفرت الهی.

5- ساعت بعدی، از بلند شدن روز است تا زوال آفتاب ، توسّل به امام سجّاد (علیه السلام) : ایمنی یافتن از شرّ سلطان جائر و شیطان و معزز بودن در نظر سلطان .

6- از اوّل زوال تا هشت رکعت نماز نافله ظهر ، توسّل به امام باقر (علیه السلام) : به جهت توفیق کسب علم و معرفت

7- از چهار رکعت مانده به نماز ظهر تا وقت نماز ظهر ، زمان توسّل به امام صادق ( علیه السلام ) : به جهت توفیق یافتن بر وظایف و عبادات و اداء سُنن و ترک محرّمات .

8- از ساعت هفتم و بعد از فارغ شدن از نماز ظهر تاچهار رکعت از نافله عصر ، زمان توسّل به امام موسی بن جعفر ( علیه السلام ) : برای شفای امراض وبیماری و دفع امراض باطنی و ظاهری .

9- ساعت هشتم از چهار رکعت نافله عصر است تا فراغ از نافله عصر ، توسّل به امام رضا ( علیه السلام ) : برای سلامتی در سفر - چه دریا و چه خشکی - و رسیدن به وطن و خلاصی از غم و اندوه و غربت.

10-از ساعت نهم بعد از فراغ از نماز عصر تا انقضای سه ربع ، زمان توسّل به امام جواد ( علیه السلام ) : برای یافتن گنج ، قناعت و رسیدن به نعمت های پی در پی و توانگری و بخشش .

11-ساعت دهم ، از ابتدای ربع آخر روز است تا یک ساعت به زردی آفتاب که زمان توسّل به امام علی النقی ( علیه السلام ) است : از برای استعانت بر اداء حقوق اخوات از مؤمنین و مؤمنات و رد مظالم .

12- قبل از زردی آفتاب زمان توسّل به امام حسن عسگری (علیه السلام) : از برای درست شدن کارهای دینی و دنیوی و غلط نشدن آن و مسرور بودن در همه اوقات.

13- از زردی آفتاب تا غروب زمان توسّل به امام عصر (عجل الله تعالی فرجه شریف) : به جهت پیروزی یافتن و ظفر بر اعداء در جنگ و ... و اداء قرض و روی نمودن فتوحات .

پی نوشت:

(منابع:منتهی الآمال-جلاء العیون-جنات الخلود)

پربازدید ترین ها

( آرشیو )

اخبار هیئت

صفحه نخست | مراسم ها | تماس با ما | درباره هیئت

تبلیغات در سایت گوگل,وب سایت ارزان,گوگل ادوردز,آموزش طراحی وب سایت با جوملا,طراحی سایت 24 ساعته,طراحی سایت فروشگاهی,طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,پرکلر اتیلن,ماژول تاریخ شمسی جوملا 3,طراحی کاتالوگ حرفه ای,طراحی کارت ویزیت,طراحی سایت در 24 ساعت,طراحی سایت حرفه ای,xvhpd shdj,ماژول تاریخ جوملا,آموزش طراحی سایت,تبلیغات در صفحه اول گوگل,طراحی سایت رایگان,تبلیغات در گوگل,طراحی سایت خبرگزاری,تبلیغات گوگل,پرکلراتیلن,قیمت طراحی وب سایت,طراحی سایت ارزان,ماژول تاریخ شمسی,طراحی سایت ارزان,تبلیغ گوگل,ساعت متحرک جوملا,طراحی سایت حرفه ای,ماژول ساعت جوملا 3,آموزش طراحی وب سایت,ماژول تاریخ عربی,طراحی سایت مذهبی,نمونه طراحی کاتالوگ,طراحی سایت فوری,طراحی لوگو,قیمت طراحی سایت,طراحی وب سایت حرفه ای,ماژول تاریخ انگلیسی,آموزش جوملا,طراحی سایت صنعتی,طراحی اپلیکیشن اندروید,طراحی اپلیکیشن,طراحی اپلیکیشن موبایل,طراحی سايت با جوملا,طراحی سایت خبری,طراحی کاتالوگ تبلیغاتی,سایت آماده,ماژول تاریخ ایرانی,سایت های آماده,ساعت برای جوملا,قیمت طراحی سایت حرفه ای,طراحی سایت املاک,طراحی سايت با جوملا,قیمت تبلیغات گوگل,تبلیغات گوگل,قیمت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,طراحی سایت مداحی,طراحی سایت شخصی,بشکه پرکلرواتیلن,قیمت طراحی کاتالوگ,ماژول ساعت برای جوملا,پرکلرواتیلن,طراحی کاتالوگ,