هرساعت ازشبانه روزمتعلق به کدام أئمه است؟

ساعات آخر شب، یک ساعت قبل از طلوع فجر توسّل به حضرت زهرا(علیها السلام): به جهت رحمت و مغفرت .

2- از طلوع فجر تا طلوع آفتاب، ساعت توسّل به جناب امیرالمؤمنین علی(علیه السلام): برای رفع ظلم، انتقام و دفع مکر.

3- از طلوع آفتاب ساعت توسّل به امام حسن(علیه السلام): برای رفع ظلم، انتقام و دفع مکر.

4- از ساعت سوّم، از تابش شعاع خورشید تا بلند شدن روز، مختص به امام حسین(علیه السلام): به جهت رحمت و مغفرت الهی.

5- ساعت بعدی، از بلند شدن روز است تا زوال آفتاب ، توسّل به امام سجّاد (علیه السلام) : ایمنی یافتن از شرّ سلطان جائر و شیطان و معزز بودن در نظر سلطان .

6- از اوّل زوال تا هشت رکعت نماز نافله ظهر ، توسّل به امام باقر (علیه السلام) : به جهت توفیق کسب علم و معرفت

7- از چهار رکعت مانده به نماز ظهر تا وقت نماز ظهر ، زمان توسّل به امام صادق ( علیه السلام ) : به جهت توفیق یافتن بر وظایف و عبادات و اداء سُنن و ترک محرّمات .

8- از ساعت هفتم و بعد از فارغ شدن از نماز ظهر تاچهار رکعت از نافله عصر ، زمان توسّل به امام موسی بن جعفر ( علیه السلام ) : برای شفای امراض وبیماری و دفع امراض باطنی و ظاهری .

9- ساعت هشتم از چهار رکعت نافله عصر است تا فراغ از نافله عصر ، توسّل به امام رضا ( علیه السلام ) : برای سلامتی در سفر - چه دریا و چه خشکی - و رسیدن به وطن و خلاصی از غم و اندوه و غربت.

10-از ساعت نهم بعد از فراغ از نماز عصر تا انقضای سه ربع ، زمان توسّل به امام جواد ( علیه السلام ) : برای یافتن گنج ، قناعت و رسیدن به نعمت های پی در پی و توانگری و بخشش .

11-ساعت دهم ، از ابتدای ربع آخر روز است تا یک ساعت به زردی آفتاب که زمان توسّل به امام علی النقی ( علیه السلام ) است : از برای استعانت بر اداء حقوق اخوات از مؤمنین و مؤمنات و رد مظالم .

12- قبل از زردی آفتاب زمان توسّل به امام حسن عسگری (علیه السلام) : از برای درست شدن کارهای دینی و دنیوی و غلط نشدن آن و مسرور بودن در همه اوقات.

13- از زردی آفتاب تا غروب زمان توسّل به امام عصر (عجل الله تعالی فرجه شریف) : به جهت پیروزی یافتن و ظفر بر اعداء در جنگ و ... و اداء قرض و روی نمودن فتوحات .

پی نوشت:

(منابع:منتهی الآمال-جلاء العیون-جنات الخلود)

پربازدید ترین ها

( آرشیو )

اخبار هیئت

صفحه نخست | مراسم ها | تماس با ما | درباره هیئت

ماژول ساعت برای جوملا,xvhpd shdj,طراحی سایت حرفه ای,طراحی سایت رایگان,آموزش طراحی وب سایت با جوملا,طراحی سایت فروشگاهی,تبلیغات در صفحه اول گوگل,تبلیغ گوگل,نمونه طراحی کاتالوگ,تبلیغات گوگل,طراحی اپلیکیشن اندروید,ماژول تاریخ ایرانی,طراحی اپلیکیشن موبایل,قیمت طراحی کاتالوگ,طراحی سایت مذهبی,طراحی وب سایت حرفه ای,سایت های آماده,ماژول تاریخ عربی,طراحی کاتالوگ,گوگل ادوردز,آموزش جوملا,تبلیغات در گوگل,طراحی سایت املاک,طراحی کاتالوگ تبلیغاتی,ماژول ساعت جوملا 3,طراحی سایت ارزان,طراحی سايت با جوملا,طراحی سایت خبری,طراحی سایت در 24 ساعت,قیمت طراحی وب سایت,طراحی سایت شخصی,آموزش طراحی وب سایت,طراحی سایت حرفه ای,ماژول تاریخ شمسی,قیمت طراحی سایت حرفه ای,طراحی سایت خبرگزاری,وب سایت ارزان,تبلیغات گوگل,تبلیغات در سایت گوگل,ماژول تاریخ انگلیسی,طراحی سايت با جوملا,طراحی سایت فوری,طراحی سایت مداحی,ماژول تاریخ شمسی جوملا 3,طراحی لوگو,طراحی سایت ارزان,ساعت متحرک جوملا,ماژول تاریخ جوملا,آموزش طراحی سایت,طراحی کاتالوگ حرفه ای,ساعت برای جوملا,سایت آماده,طراحی اپلیکیشن,طراحی کارت ویزیت,پرکلرواتیلن,طراحی سایت صنعتی,قیمت طراحی سایت,قیمت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,بشکه پرکلرواتیلن,طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,قیمت تبلیغات گوگل,پرکلراتیلن,طراحی سایت 24 ساعته,پرکلر اتیلن,